Advantech EPC-U2117 Desktop Computer - Intel Atom x5-E3930 - 4 GB RAM DDR3L SDRAM - 64 GB Flash Memory Capacity - Box PC - Intel DDR3L SDRAM - 36 W
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
Flash Memory Capacity 64 GB
Graphics Controller Manufacturer Intel
Graphics Memory Technology DDR3L SDRAM
Graphics Memory Accessibility Shared
HDMI Yes
Total Number of USB Ports 4
Number of USB 3.0 Ports 4
Package Contents
  • EPC-U2117 Desktop Computer
  • Power Adapter
Environmentally Friendly Yes
Environmental Certification RoHS
Product Type Desktop Computer
Manufacturer Part Number EPC-U2117E3W-03Y20
Manufacturer Website Address http://www.advantech.com
Manufacturer Advantech Co., Ltd
Product Model EPC-U2117
Product Name EPC-U2117 Desktop Computer
Product Series EPC-U
Brand Name Advantech
Ethernet Technology Gigabit Ethernet
LAN Manufacturer Realtek
LAN Model RTL8111G
Input Voltage 230 V AC
120 V AC
Maximum Power Supply Wattage 36 W
Processor Type Atom
Processor Model x5-E3930
Processor Manufacturer Intel
Maximum Memory Supported 8 GB
Standard Memory 4 GB
Memory Technology DDR3L SDRAM
Number of Total Memory Slots 1
Form Factor Box PC
Height 2.07" (52.60 mm)
Width 4.61" (117 mm)
Depth 6.69" (170 mm)